• Milyonlarca Kişi Okey Oyunu Oyna Sitesinde Ya Sen!

Okey Oyna

Okey Oyna

Okey oyna, Türkiye'de oynanan oyunların en popüleri olan okey sizler için ayarlandı ve düzenlendi. Sitemiz üzerinde sizlerde okey oyna sayfamız içerisinde okey oyunu oynaya bilirsiniz.

Okey El Nasıl Bitirilir

 Okey oyna nedir ne işe yarar şöyle özetlemek gerekirse, okey oyunu oyna arkadaşlarla beraber oynan 4 kişilik keyifli bir oyundur. Yılbaşı eğlencesi ya da hafta sonu aktivitesi olarak yapılabilecek bir işlem olan okey oyunu zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız eğlenceli anlar yaşatıyor. Bu oyunu oynarken daha da eğlenceli bir oyuna dönüştürmek elinizde.  Elinizi bitirerek oyunu daha keyifli ve eğleneli bir hale getirebilirsiniz. Okey el nasıl bitirilir konusunu aydınlatarak daha eğlenceli bir okey oyunu oynamanız sağlanabilir.

OKEYDE SERİ OLARAK ELİNİZİ BİTİRİN

            Seri olarak dizilen okey el nasıl bitirilir konusunda detaya girdiğimizde ilk olarak elinizdeki taşları doğru şekilde dizmelisiniz. 15 taşın 14 ünü seri olarak per yapmalısınız.

 Örneğin: 3 4 5 6 7 -  12 13 1 – 1 2 3 – 4 5 6 şeklinde 14 taşlı per bitime hazır bir eldir. Bu elde 4 per yapmak mecburi değildir. 3 4 5 6 7  -   10 11 12 13 1 - 6 7 8 9 10 şeklinde 3 per şeklinde de el bitirilebilir. Eller bu şekilde hazırlandığında son taş ortaya atılarak el bitirilir. Seri şekilde dizilen elde bu şekilde el bitirilebileceği gibi çiftten de el bitirilebilir.

OKEYDE ÇİFTTEN ELİNİZİ BİTİRİN

            Okey oynarken elinizi çift olarak da dizebilirsiniz. En az 5 çift taş dizdiğinizde elinizi çift açabilirsiniz ama bu durumda eliniz bitmiş sayılmaz elinizi çiftten iki şekilde bitirebilirsiniz. Elinizi 5 çift olarak sarı 7 7 mavi 5 5 kırmızı 12 12 yeşil 1 1 siyah 4 4 şeklinde açabilirsiniz. Bu noktadan sonra yandan gelen taşlarla elinizdeki kalan sayıları da çift işleyerek elinizi bitirebilirsiniz. Bu durumda oyunu iyi takip etmeli elinizde kalan sayıların diğer taraflardan çıkıp çıkmadığını kontrol etmelisiniz. Bu durumun yanında ikinci seçenek olarak direkt olarak da çiftten bitebilirsiniz. 14 taşı çift şekilde per yapmanız gereken bu duruma örnek olarak:
Yeşil 5 5 sarı 7 7 mavi 9 9 siyah 2 2 kırmızı 3 3 sarı 13 13 mavi 11 11 şeklinde el hazırlanarak gelen son taş masaya atılarak çiftten bitilebilir.

Sitemiz üzerinde bulunan tüm sayfalarımızı ve içerikleri Okey Oyunu Oyna Ana Sayfamıza giderek dilediğiniz yazımızı ve sayfamızı ziyaret ede bilirsiniz.